آموزشی

حسابداری حقوق و دستمزد و جایگاه آن در سازمان

حقوق و دستمزد یکی از استراتژیک ترین و با اهمیت ترین هزینه های هر سازمان می باشد که مدیران نگاه و سیاست ویژه ای روی آن دارند.
در یک سازمان خدماتی حدود 70 تا 80 درصد،در یک سازمان تولیدی حدود 40 تا 50 درصد و در یک شرکت بازرگانی حدود 10 تا 20 درصد هزینه ها را هزینه حقوق و دستمزد تشکیل میدهد که این نشان دهنده با اهمیت بودن آن می باشد.
دقیقا به همین دلیل می باشد که زمانی که حسابرسان مستقل حسابرسی سازمانی را بعهده دارند یکی از موضوعاتی که نگاه ویژه ای روی آن دارند و وقت و زمان بسیاری برای بررسی آن صرف می نمایند،لیستهای حقوق و دستمزد می باشد و همیشه مبلغ آن از آستانه اهمیت تعیین شده توسط حسابرسان بالاتر می باشد.

از آنجایی که در سازمانها و شرکتهای ایرانی بخصوص شرکتهای خصوصی و نیمه خصوصی متاسفانه مبلغ حقوق و دستمزد به صورت عادلانه و بر پایه ضوابط و مقررات مربوطه که به کارایی شخص برمیگردد تعیین نمی گردد لذا مدیران سعی بر عدم افشا و آگاهی پرسنل از حقوق و مزایای یکدیگر دارند تا این آگاهی باعث ایجاد تنش و هرج و مرج در سازمان نگردد و از این رو همیشه از مورد اعتماد ترین و با سابقه ترین حسابداران شرکت جهت دسترسی به اطلاعات و انجام امور مربوط به حسابداری حقوق و دستمزد استفاده می نمایند.
از مهمترین پارامترها و معیارهای مربوط به تعیین میزان حقوق افراد میتوان به مواردی همچون مدرک تحصیلی،سابقه کاری،حوزه فعالیت،سختی کار،موقعیت جغرافیایی محل خدمت،پست سازمانی و میزان مسیولیت محوله اشاره نمود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *