آموزشی

سیر تکاملی نرم افزارهای مالی

در طول تاریخ و به فراخور تغییرات در فضاهای کسب و کار،سیستم های حسابداری نیز جهت انجام رسالت خود که همان برطرف نمودن نیازهای صاحبان تجارت بوده مجبور به تغییر و انطباق خود با فضاهای حاکم بر تجارت بوده است‌.
با پیدایش و ظهور انقلاب صنعتی و و ترکیب سرمایه های کوچک به سرمایه های بزرگ و راه اندازی شرکت ها و موسسات بزرگ دیگر روش های سنتی و دستی جوابگوی برطرف نمودن نیازهای مالی سازمان ها نبودند. بنابراین ایجاد یک ابزار که بتواند واحدهای حسابداری سازمان ها را در جهت رسیدن به اهداف خود یاری رساند الزامی گردید.

اینکه اولین نرم افزار حسابداری در ایران چه بوده یا به وسیله چه کسی نوشته شده اطلاعات دقیق وجود ندارد ولی از نرم افزارهای بر پایه dos می توان به عنوان اولین نسل از نرم افزارهای حسابداری در ایران یاد کرد.
با بالا رفتن سرعت تجارت و همچنین ایجاد فضای رقابتی شدید در کسب و کارها،شرکت‌های نرم‌افزاری حسابداری نیز مجبور به ایجاد تنوع و همچنین ارتقاء سطح نرم افزار های خود به عنوان یک مزیت رقابتی در مقابل رقبا برای صاحبان مشاغل گردیدند.
به طور کلی نرم افزار های حسابداری در ابتدا تنها شامل ثبت و ضبط امور در دفاتر روزنامه و کل بودند ولی تغییراتی که در این سال ها به وجود آمده است تمامی قسمت های مالی و حسابداری یک شرکت همانند سیستم انبار،حسابداری صنعتی،منابع انسانی یا همان حقوق و دستمزد،خزانه و… را شامل می شود.
همینطور با توجه به گستردگی جغرافیایی سازمان ها و شرکت‌ها و ایجاد نمایندگی ها و شعب مختلف مدیران نیازمند سیستم های مالی و حسابداری می باشند که بدون در نظر گرفتن محدودیت زمانی و جغرافیایی بتوانند به آنها دسترسی داشته باشد که این امر موجب گردیده نرم افزار های حسابداری از حالت آفلاین به آنلاین نیز تغییر پیدا کنند.
ما در مجموعه ثمین تراز اسپادانا با ارائه بهترین و بروزترین راهکار مدیریتی و استقرار سیستمهای حسابداری که جوابگوی تمامی نیاز های ذکر شده در بالا باشد به شما یاری می رسانیم.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *